PASSAGE TIME SHIP NAME FLAG TYPE LAST PORT DESTINATION PORT
05.04 23:00 PATRIOT R. VCT GGC IlichevskY (UKR) BANGLADESH
05.04 23:00 STADT GOSLAR ATG UCC Varna (BLG) Ambarlı – ISTANBUL
05.04 22:00 FIDIAS LBR TTA Novorossiysk (RUS) AliaGa – ISTANBUL
05.04 22:00 OTTOMANA ITA TTA Batumi (GUR) Venice – ITALY
05.04 22:00 A. ASLI KHM GGC Constantza (rom) CYPRUS
05.04 22:00 SEACHARM CYP BBU Yuzhny (UKR) CHINA
05.04 22:00 YILMAZ AYANOGLU TUR GGC Constantza (rom) Tartous – SYRIA
05.04 22:00 AHMAD KADYROV RUS GGC Azov (RUS) Egypt  (F/O)
05.04 22:00 CELFIN TUR TTA Kerch (Ker̤) Seville РITALY
05.04 22:00 HACI AHMET TELLI TUR TCH Temryuk (RUS) Gebze – IZMIT PORT
05.04 21:00 EMONA BGR GGC Bourgas (BLG) Diliskelesi  – IZMIT PORT
05.04 21:00 WAPPEN VON BAYERN GBR TCH Berdiansk (UKR) Mangalore
05.04 21:00 ANDALUCIA STAR BHS GRF IlichevskY (UKR) Gibraltar (F/O)
05.04 21:00 LADY SARAH SYR GGC Constantza (rom) Tartous – SYRIA
05.04 21:00 ROBERT MAERSK DNK TTA Novorossiysk (RUS) Mersin
05.04 21:00 TENEDOS PAN GGC Nikolayev (ukr) Dikili – IZMIR
05.04 21:00 KIBARLAR TUR GGC Inebolu (TUR) Bandırma
05.04 21:00 DAINA LTU GGC Odessa (UKR) BIBRALTAR ( F/O)
05.04 21:00 GOKDENIZ TUR TTA Varna (BLG) Yarımca – IZMIT PORT
05.04 21:00 DUATEPE-S MLT GGC Mariupol (UKR) Diliskelesi – IZMIT PORT
05.04 20:00 NOOR AL HASAN KHM GGC Mariupol (UKR) Lattakia – SYRIA
05.04 20:00 LANA MLT GGC Rostov (RUS) Alexandria -EGYPT
05.04 20:00 SARI ZEYBEK MLT GGC Odessa (UKR) Iskenderun BAY
05.04 20:00 ARES-3 SKN GGC Zaporozhye Nemrut Bay
05.04 20:00 IGARKA RUS GGC Azov (RUS) Mersin
05.04 20:00 PREMIER KHM GGC Azov (RUS) Benghazi – ALGERIA
05.04 19:00 SAPPHIRE RUS GGC Yeisk (RUS) Alexandria – EGYPT
05.04 19:00 EMERALD RUS GGC Yeisk (RUS) ITALY ( F/O)
05.04 19:00 SVYATOY SERAFIM PAN BBU Yuzhny (UKR) PORT SUEZ – (F/O)
05.04 19:00 HIKMET K TUR GGC Constantza (rom) Israel
05.04 19:00 GEN-2 KHM GGC Constantza (rom) Tripoli – PORT
05.04 19:00 AYGAZ-4 TUR LPG Odessa (UKR) Ambarlı 
05.04 19:00 KEMAL KURU MLT GGC Constantza (rom) Haifa – ISRAEL
05.04 19:00 AEGEAN WIND GRC BBU UKRAIN GREECE
05.04 18:00 GHADA-1 KHM GGC Kherson (UKR) Tartous – SYRIA
05.04 18:00 AL NASER GEO GGC IlichevskY (UKR) Lattakia – SYRIA
05.04 18:00 LADY SADIKA CYP GGC IlichevskY (UKR) Tartous – SYRIA
05.04 18:00 CUMHURIYET TUR TTA Novorossiysk (RUS) TUTUNCIFTLIK – IZMIT
05.04 18:00 VENTURER ITA BBU Yuzhny (UKR) CHINA
05.04 18:00 VOLODYMR BONDAR UKR GGC Kavkaz  (RUS) MEDITERANEAN SEA (F/O)
05.04 18:00 SPAR RUBY NOR BBU Mariupol (UKR) GIBRALTAR (F/O)
05.04 17:00 KAPITAN BARMIN RUS TTA Sevastopol (UKR) Ambarlı – ISTANBUL
05.04 17:00 HACI RUSTU K. TUR GGC Odessa (UKR) Yarımca – IZMIT PORT
05.04 17:00 KASTOR LBR GGC Fatsa  (tur) GIBRALTAR (F/O)
05.04 17:00 GULF RIYAD MHL GGC Yuzhny (UKR) VIETNAM
05.04 17:00 VIKING PRINCESS HGK GGC IlichevskY (UKR) Piraeus (F/O)
05.04 17:00 MARIA K PAN BBU Oktyabrskiy (RUS) Saudi Arabia
05.04 17:00 MINERVA ZENIA GRC TTA Batumi  (GUR) Trieste – ITALY
05.04 16:00 SAFIR TUR TCH Samsun (tur) Yarımca – IZMIT PORT
05.04 16:00 OSTRA TUR GGC Eregli (tur) Antwerp 
05.04 16:00 THULELAND GBR BBU Sevastopol Israel PORTS
05.04 16:00 WAEL F SYR GGC Odessa (UKR) Alexandria  -EGYPT
05.04 16:00 KOMUT TUR GGC Unye (TUR) Gemlik PORTS
05.04 16:00 MYRON N CYP BBU Constantza (rom) Piraeus (F/O)
05.04 16:00 CAPTAIN MICHALIS MHL XTG Eregli (tur) Rotterdam
05.04 15:00 BELUGA FORTITUDE ATG GGC Varna (BLG) Piraeus (F/O)
05.04 15:00 DEFNE D TUR TCH IlichevskY (UKR) Gebze – IZMIT PORT
05.04 15:00 CE-MERAPI LBR TTA Odessa (UKR) ThessaloniKI
05.04 15:00 OCAK KHM GGC Kherson (UKR) IZMIT BAY
05.04 14:00 KARL LEONHARDT MLT GGC Novorossiysk (RUS) GIBRALTAR (F/O)
05.04 14:00 KANLAR-2 TUR GGC Varna (BLG) Ambarlı – ISTANBUL
05.04 14:00 OCEANIC BLZ GGC Rostov (RUS) GIBRALTAR (F/O)
05.04 14:00 C.YAZICI SVK GGC Novorossiysk (RUS) Hereke  – IZMIT PORT
05.04 13:00 MEDUM ATG UCC Constantza (rom) Seville – ITALY
05.04 01:00 CASABLANCA-S SLE GGC Nikolayev (ukr) Alexandria  -EGYPT
05.04 01:00 KIVELI LBR BBU Novorossiysk (RUS) GIBRALTAR (F/O)
05.04 00:00 ACHILLES LBR TTA Black sea Malta ISLAND
05.04 00:00 SORMOVSKIY 32 RUS GGC Azov (RUS)   Ravenna – ITALY
05.04 00:00 MSC VERONIQUE PAN UCC IlichevskY (UKR) SPAIN
05.04 00:00 ANNA-2005 COM GGC Reni Ravenna – ITALY
05.04 00:00 VOLGOBALT 248 JAM GGC Yeisk (RUS) Alexandria  -EGYPT
05.04 00:00 FIONA MLT GRF Novorossiysk (RUS) Alexandria  -EGYPT
05.04 00:00 COMET SKN GGC Constantza (rom) Corinth CHANNEL
05.04 00:00 HANTALLAR TUR GGC BLACK SEA Ambarlı – ISTANBUL