08 APRIL 2009 ( Tanker Traffic )

Name of Tanker / Tanker Adı Entering Time / GiriÅŸ Zamanı N/B Cumhuriyet  07:00 HRS N/B Minerva Nike  08:30 HRS N/B Seanostrum  10:00 HRS N/B Cap Diamant  11:30 hrs S/B Deep Blue  15:15 HRS S/B Seaoath  Ship is underway S/B British Hazel  Ship is underway S/B Delta Sailor  Ship is underway Last Update: 08.04.2009 20:30…

Details

06 APRIL 2009 ( South Bound )

PASSAGE TIME SHIP NAME FLAG TYPE LAST PORT DESTINATION PORT 06.04 22:00 MEMEL ATG GGC Constantza (ROM) Antalya 06.04 22:00 SATTAR MLT GGC Nikolayev (UKR) Chitta gong 06.04 21:00 BRO EDWARD FRA TCH Novorossiysk (RUS) Gebze – IZMIT 06.04 21:00 ALPHA GEO GGC Yeisk (RUS) Mersin 06.04 21:00 VOLGODON 235 RUS GGC Azov (RUS) Alexandria…

Details

06 APRIL 2009 ( North Bound )

PASSAGE TIME SHIP NAME FLAG TYPE LAST PORT DESTINATION PORT 06.04 22:00 PRINSENDAM NLD MPR Ä°stanbul Varna (BLG) 06.04 11:00 SEARAMBLER MLT TTA Vatika Bay Bourgas (BLG) 06.04 11:00 EURO MORA ITA TCH Livorno – ITALY Varna (BLG) 06.04 11:00 ULUS WIND RUS GGC Ambarlı – ISTANBUL Azov (RUS) 06.04 10:00 CORAL RUS GGC Alexandria…

Details

05 APRIL 2009 ( South Bound )

  PASSAGE TIME SHIP NAME FLAG TYPE LAST PORT DESTINATION PORT 05.04 23:00 PATRIOT R. VCT GGC IlichevskY (UKR) BANGLADESH 05.04 23:00 STADT GOSLAR ATG UCC Varna (BLG) Ambarlı – ISTANBUL 05.04 22:00 FIDIAS LBR TTA Novorossiysk (RUS) AliaGa – ISTANBUL 05.04 22:00 OTTOMANA ITA TTA Batumi (GUR) Venice – ITALY 05.04 22:00 A. ASLI…

Details

05 APRIL 2009 ( North Bound )

PASSAGE TIME SHIP NAME FLAG TYPE LAST PORT DESTINATION PORT 05.04 14:00 SORMOVSKIY-54 RUS GGC ThessaloniKI Azov (RUS) 05.04 15:00 ORFEA PAN GGC Diliskelesi – IZMIT PORT Constantza (ROM) 05.04 15:00 ANITTEPE S TUR GGC Diliskelesi – IZMIT PORT Novorossiysk (RUS) 05.04 14:00 EMERALD 1 PAN GGC GREEECE Yeisk (RUS) 05.04 14:00 ULUS PRIME RUS…

Details

06 APRIL 2009 ( Tanker Traffic )

Name of Tanker / Tanker Adı Entering Time / Giriş Zamanı
N/B  Isabella  07:00 HRS
N/B  Eagle Turin 08:30 HRS
S/B  Eagle Hope 14:00 HRS
S/B  CE-WAVE 15:30 HRS
S/B  MARE ADRIACUM 16:20 HRS
S/B  Minerva Georgia  17:45 HRS
S/B  SEASCOUT  ship underway
S/B  AMALTHEA  ship underway

04 APRIL 2009 ( South Bound )

PASSAGE TIME SHIP NAME FLAG TYPE LAST PORT DESTINATION PORT 04-04 23:00 BALTIC WAVE MLT TTA NOVOROSSISKY GREECE 04-04 23:00 ANITA KHM GGC DNESTROVSKIY DILISKELESI – IZMIT PORT 04-04 23:00 KANG  QIANG HKG BBU NOVOROSSISKY PORT SAID 04-04 23:00 YANTIAN SEA HKG BBU NOVOROSSISKY ALEXANDRIA 04-04 23:00 KATE PAN GGC BOURGAS (BLG) EGYPT 04-04 22:00…

Details

04 APRIL 2009 ( North Bound )

PASSAGE TIME SHIP NAME FLAG TYPE LAST PORT DESTINATION PORT 04-04 14:00 SC SARA LBR TCR GENOA -ITALY NOVOROSSIYSK (RUS) 04-04 14:00 KEREM AYANOGLU TUR GGC GREECE PORTS ILICHEVSK 04-04 13:00 SUSANNA 1 PAN GGC GEMLIK KHERSON (UKR) 04-04 13:00 VERGO MLT BBU GUINEA DNEPROBUGSKY – (UKR) 04-04 13:00 HALIMA-K PAN GGC ALEXANDRIA CONSTANTZA (ROM)…

Details

03 APRIL 2009 ( South Bound )

PASSAGE TIME SHIP NAME FLAG TYPE LAST PORT DESTINATION PORT 03.04 23:00 GUNES K MLT TCH Nikolayev (UKR) Gibraltar (F/O) 03.04 23:00 ANDREJS UPITS UKR GGC Yeisk Libya 03.04 23:00 ALSHAR RUS TTA Rostov Mersin 03.04 23:00 VOLGODON-211 RUS GGC Azov Libya 03.04 23:00 VELA COM GGC Odessa Mersin 03.04 23:00 SAILQUEEN RUS GGC Yeisk…

Details